خــوابــ آلـوــدگی

جهان آلـوده ی خوابــ است و من در وهم خود بیـدار

خــوابــ آلـوــدگی

جهان آلـوده ی خوابــ است و من در وهم خود بیـدار

خــوابــ آلـوــدگی

آه .. بر دیوار سخت سینه ام گویی کسی مشت می کوبد!
باز کن در را .. اوست.
باز کن در را..
و من آهسته به خود می گویم:
باز هم رویا
اینچنین تیره و درهم
باید از داروی تلخ خواب
عاقبت بر زخم بیداری نهم مرهم
می فشارم پلک های خسته ام را بر هم
لیک بر دیوار سخت سینه ام با خشم
ناشناسی مشت می کوبد:
بازکن در را .. اوست.
باز کن در را..

بایگانی
نویسندگان

سرانجام خوابالودگی ها

جمعه, ۱۸ دی ۱۳۹۴، ۰۸:۴۵ ب.ظ

بعد از بیداری ها، تفکر ک صبح ها با گشودن چشم ها، چنین تجربه ی شیرین و رویایی، بوسه بزنم پوستت را بسیار، و سر از خواب های ـت بیرون بیاوری و ببینی من را، و رویا وار چشمانت ببینند مرا، چ شیرین صدایم می کنی. صدا کن مرا، ک شعر می کند هر چ از دهان تو برون آید ای یار. و می چرخم و می رقصم و می نوشم از این جام. ای کاش، هر بار زندگی بیدار شدن از خوابی بود ک سرانجامش بیدار کردن تو باشد و غرق در محبت شدن ها. و بعد، ببندیم چشم ها را و دوباره بیدار شویم. و باز هم کنیم تکرار، این داستان را. می گویند، خوابِ بسیار، سرانجامِ حالِ خراب است و افسردگی و نخ نخ سیگار، اما تو بدان ای یارِ من، سرانجامش توست کماکان تمام بر هم گذاشتن پلک ها. ک می خواهم تو را، بعد از گشودن و بر هم گذاشتنِ چشم ها.


من یک شاعرم، به وقتی ک می شوم صدا از لا به لای آن لب ها، من می کنم به یک نقاشی نگاه. کسی می فهمد این را؟ ک تمامش فقط خواست به خلقِ یک متنِ وزن دار نیست. حقیقت را می گویم، حقیقتی ک هر نفر می کند اغراق، به وقتش. و زندگی می رود جلو، عدد هایِ سنمان می شود زیاد، می ماند تجربه هامان و خاطرات و زخم ها. و جایِ بوسه هایِ تو. یک زخم نچندان عمیق دارم بر دست، و هزاران بوسه بر لب. یکی ـشان بر بدن است دیگری بر من. و زندگی چ جای عجیبی ـست. و دیمین رایس بگوید، تو می توانی فانتزی مورد علاقه ی محو شده ی من باشی. اما، تو نمی شوی برایِ من، محو. تو می توانی بهترین جایی باشی ک بوده ام، و من گم بشوم در کوی تو. و ریتمش گونه ای شود ک انگار باران می بارد، و باید گفت، بهترین لحظاتی ک زیسته ام، زمانی بود ک بیرون از چهار چوب نگاه من نبوده ای. پس بمان، بمان و بمان.


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۴/۱۰/۱۸
نقطهـ .

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی